Start i miejsce / Start & Place
Partner


Muzeum Historii Żydów Polskich

Muzeum POLIN jest nowoczesną instytucją kultury – muzeum historycznym ukazującym 1000 lat dziejów polskich Żydów. Jest też miejscem spotkań i dialogu tych wszystkich, którzy pragną lepiej poznać przeszłość i współczesną kulturę żydowską, którzy z polsko-żydowskiej historii chcą wyciągnąć wnioski na przyszłość, którzy chcą zmierzyć się ze stereotypami i stawić czoła współczesnym zagrożeniom, takimi jak ksenofobia i nacjonalistyczne uprzedzenia. Służąc ideom otwartości, tolerancji i prawdy Muzeum Polin przyczynia się do wzajemnego zrozumienia i szacunku wśród Polaków i Żydów.


Link: www.polin.plPatroni

Creallinno

Creallinno - jesteśmy tam gdzie potrzebna jest kreatywność i innowacyjność, prowadzimy przewodnik migowy GuideSign (www.guidesign.pl), filmujemy i fotografujemy (www.renataswiderska.pl) jak i również wykonujemy tłumaczenia z/na Polskiego Języka Migowego z/na Międzynarodowy Język Migowy.

Link: www.creallinno.pl


EDUPJM

Oferuje szkolenia z języka migowego dla studentów, nauczycieli szkół ogólnodostępnych i integracyjnych, pracowników administracji publicznej oraz wszystkich osób zainteresowanych nauką żywego języka, jakim jest Polski Język Migowy (PJM), będący naturalnym językiem osób Głuchych.

Link: www.edupjm.pl


Fundacja Echo

Strategia Fundacji polega na wzajemnym pomaganiu i współpracy. ECHO to jedna wielka rodzina. Naszym wspólnym celem jest pomoc dzieciom niedosłyszącym, stymulacja rozwoju dzieci i młodzieży z wadą słuchu oraz integracja ze słyszącymi rówieśnikami.

Link: www.fundacja-echo.pl


Gallaudet Club

Udzielamy profesjonalnego wsparcia osobom niesłyszącym w każdym wieku, ich rodzinom, przyjaciołom, nauczycielom i pracodawcom. Naszą misją jest popularyzacja polskiego języka migowego i kultury Głuchych.

Link: www.migowy-krakow.pl


Glucha Polka Potrafi

"Głucha Polka potrafi" to projekt zainspirowany serią fenomenalnych książek dla kobiet pt. "Polka potrafi" (www.ksiazkapolkapotrafi.pl). Prowadząca projektu, Iwona Krawczuk, sama jest kobietą Głuchą i jednocześnie Polką, która potrafi spełniać się osobiście i zawodowo. Jako fanka "Polek" nawiązała kontakt z ich autorka, Magdą Bębenek, czego owocem jest pierwszy w Polsce inspirujący projekt video dla osób Głuchych - w całości w języku migowym!

Link: Facebook: Głucha Polka potrafi


IGJAD

IGJAD - Interessengemeinschaft Gehörlosen jüdischer Abstammung in Deutschland e.V.

Link: www.igjad.de


Instytut Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego w Warszawie

INSTYTUT GŁUCHONIEMYCH im. Jakuba Falkowskiego w Warszawie najstarsza w Polsce placówka szkolno - wychowawcza dla dzieci i młodzieży z wadą słuchu. Instytut powstał 23 października 1817 r., z inicjatywy ks. Jakuba Falkowskiego

Link: www.instytut-gluchoniemych.waw.pl


KARTA

Niezależna organizacja pożytku publicznego, zajmująca się dokumentowaniem i upowszechnianiem historii najnowszej Polski i Europy Środkowo-Wschodniej XX wieku.

Link: www.karta.org.pl


OSWG Łucka

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Głuchych im. Jana Siestrzyńskiego w Warszawie.

Link: http://www.oswg-wawa.edu.pl
Deaf Respect

#DeafRespect to platforma społeczna, która ma na celu promowanie postawy szacunku wobec Głuchych, poprzez rozpowszechnianie wiedzy na temat ich kultury i języka.
Jej autorką jest Aga Osytek, która słyszy i nie wychowała się w środowisku Głuchych, ale przyjaźni się i współpracuje z Głuchymi od 2008 r. Została tłumaczką języka migowego, a następnie współzałożycielką firmy Migam.
#DeafRespect ma w planach realizację innowacyjnych projektów społeczno-edukacyjnych, o ogólnopolskim i międzynarodowym zasięgu wzbudzania zrozumienia i szacunku wobec Głuchych.

Link: Facebook: Deaf RespectŻydowski Instytut Historyczny

Żydowski Instytut Historyczny jest jedną z najważniejszych na świecie placówek naukowo-badawczych zajmujących się dziejami Żydów od wieków zamieszkujących Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią.

Link: www.jhi.pl/


Patron medialny:


ONSI.TV

Telewizja dla głuchych.


Link: www.onsi.tv